Uppdrag

Vinge företräder NREP Sweden 1 AB vid förvärv av flertalet köpcentrum

27 februari 2008

Nordic Real Estate Partners (NREP) förvärvar sex köpcentrum i Eskilstuna, Katrineholm, Köping, Uddevalla och Stockholm. Fastigheterna har sålts till NREP med tillträde i februari.
 
Delägare Stefan de Hevesy tillsammans med biträdande juristen Anders Frick företräder NREP.

Relaterat

Vinge biträder Xamera Group vid förvärv av finska Integrify

Xamera Group, delägt av Helix Kapital, har förvärvat samtliga aktier i finska Integrify, en ledande finsk aktör inom teknikfokuserad och hyrköpsbaserad kompetensförsörjning till industri-, försvars- och techsektorn.
20 augusti 2026

Vinge företräder Advania vid förvärvet av Cortex Consult A/S

Vinge har företrätt Advania vid förvärvet av Cortex Consult A/S, ett danskt IT-tjänsteföretag med över 25 års erfarenhet av hanterade IT-tjänster, molnlösningar och cybersäkerhet för kunder inom flera olika branscher.
18 augusti 2026

Vinge biträder Radonova Laboratories vid förvärv av norska Skandinavisk Radoninvest

Radonova Laboratories, ett dotterbolag till Lagercrantz Group, har förvärvat samtliga aktier i norska Skandinavisk Radoninvest. Båda bolagen är verksamma inom området radonmätning.
14 augusti 2026