Uppdrag

Vinge företräder Edgewater Capital Partners vid förvärvet av Norac Andos Aktiebolag

14 september 2007

Vinge företräder Edgewater Capital Partners vid förvärvet av Norac Andos Aktiebolag, en ledande leverantör av organiska peroxider, från Norac, Inc.

Delägare Ola Sandersson tillsammans med Christian Johansson, Johan Cederblad, Emma Stuart-Beck och Peter Larsson biträder Edgewater Capital Partners.

Relaterat

Vinge har biträtt AIP Management i förvärvet av vindkraftsparken Överturingen

Vinge har biträtt AIP Management, en investerare specialiserad på infrastruktur inom energi och klimatomställning, i samband med förvärvet av en landbaserad vindkraftspark i Överturingen i mellersta Sverige.
22 oktober 2026

Vinge företräder Greenfood

Vinge företräder Greenfood i samband med försäljningen av deras fresh produce verksamhet till Dole Nordic AB.
21 oktober 2026

Vinge har bistått Investor i samband med förvärv av aktier i EQT

Vinge har bistått Investor i samband med förvärv av 12 500 000 aktier i EQT AB från Wallenberg Investments för en total köpeskilling om cirka 3,5 miljarder kronor.
19 oktober 2026